دپارتمان زبان موسسه آموزشی خوارزمی

مقاله و پایان نامه

دپارتمان زبان موسسه آموزشی خوارزمی با بهره گیری از اساتید و کارشناسان متعهد، مجرب و ممتاز و سیستم های آموزشی پیشرفته توانسته است فضایی مناسب برای یادگیری زبان های خارجی فراهم آورد . از عمده فعالیت های دپارتمان زبانهای خارجی موسسه خوارزمی، ارائه دوره های آموزشی برای گروههای سنی مختلف، تولید و انتشار مواد آموزشی، ارائه مدارک بین المللی، طراحی و اجرای دوره های تربیت مدرس، ارائه خدمات آموزشی به سازمان ها و مراکز خصوصی و دولتی مبتنی بر استانداردهای روز دنیا و متناسب با نیازهای جامعه می باشد.

خدمات دپارتمان زبان موسسه خوارزمی

دوره های آموزشی

دوره های ویژه قبولی در آزمون های بین المللی مدرک زبان و افزایش مهارت 4گانه زبان ویژه داوطلبان اعزام به خارج از کشور

جزوات مکاتبه ای

جزوات ویژه Writing-Speaking-Listening-Reading جهت تقویت مهارت های 4 گانه زبان ویژه قبولی در آزمون های مدرک زبان و اعزام به خارج از کشور

کلاس های آنلاین

برگزاری بیش از 400 ساعت کلاس آموزشی ویژه دوره های آمادگی مدرک زبان برای آزمون های TOEFL,EPT,IELTS,TOLIMO,GRE با اساتید مجرب و بین المللی

مشاوره و پشتیبانی

آزمون های هفتگی و برنامه ریزی جهت قبولی تضمینی در آزمون های مدرک زبان با ارائه بروزترین و جامع ترین منابع آموزشی یادگیری زبان

IELTS

مقدمه ای بر آیلتس

آیلتس مخفف International English Language Testing System )IELTS)، مهارت استفاده از زبان انگلیسی را افرادی که قصد تحصیل یا کار در کشوری را دارند که از انگلیسی به عنوان زبان ارتباطی استفاده می شود ارزیابی می کند. در این آزمون از 9 باند نمره به منظور شناسایی دقیق سطوح مهارت استفاده می شود- که از باند نمره یک (ناتوان در ایتفاده) تا باند نمره 9 (ماهر در استفاده) متغیر است.

این آزمون پر طرفدارترین آزمون مهارت زبان انگلیسی مورد نیاز برای آموزش عالی و مهاجرت ها در سراسر دنیا است. هر ساله حدود 2.9 میلیون نفر در این آزمون شرکت می کنند. چنانچه قصد دارید برای Tier 4 student visa مورد نیاز موسسه ای که اسپانسر Tier 4 است اقدام کنید ( با هدف اخذ مدرک لیسانس یا بالاتر) لازم است که از سطح زبان انگلیسی تعیین شده بوسیله موسسات مورد نظر برخوردار باشید. اگر قصد شرکت در یک برنامه حرفه ای را دارید- برای مثال، بعنوان یک پزشک، دندانپزشک، پرستار، مهندس یا غیره- برای ثبت نام در آن برنامه نیز به آیلتس نیاز خواهید داشت.

دو نوع متفاوت آزمون آیلتس وجود دارد: آیلتس آکادمیک و آیلتس تعلیم جنرال

آزمون آیلتس آکادمیک برای افرادی است که قصد تحصیل یا ثبت نام در برنامه های حرفه ای را دارند مورد استفاده است و آیلتس تعلیم جنرال برای کسانی است که قصد مهاجرت به استرالیا، کانادا و بریتانیا را دارند و یا افرادی که می خواهند برای مقطع متوسطه ، برنامه های آموزشی و کار در یک محیط انگلیسی زبان اقدام کنند.

دسترسی به آزمون آیلتس در سراسر دنیا امکانپذیر است. در حال حاضر بیش از 1100 مرکز در سراسر دنیا-شامل بیش از 50 مرکز در ایالات متحده- و هر ساله 48 تاریخ امتحان برای آیلتس در اختیار هستند.

نمرات آیلتس و انواع آیلتس

آزمون آیلتس توانایی شما در انجام هر چهار مهارت –صحبت کردن، خواندن، نوشتن و شنیدن_ را در کمتر از سه ساعت ارزیابی می کند. آزمون آیلتس مورد قبول و اعتماد سازمان ها و آزمونگرهای سراسر دنیا است. این تست در 20 سال گذشته تغییرات چندانی نکرده است.آزمون بخش های شنیداری، خواندن و نوشتن ( Listening, Reading and Writing ) را در یک روز و بصورت پشت سرهم بدون وقفه می گذرانید و معمولا ترتیب آنها هم به صورت فوق است. آزمون مصاحبه ( Speaking) ممکن است در همان روزی که تست های سه گانه بعمل می آیند بعد از یک استراحت کوتاه و یا ممکن است در حداکثر یک هفته قبل یا بعد از آزمون های سه گانه بعمل آید. زمان آزمون مصاحبه به مرکز آزمون بستگی دارد.

TOEFL

آزمون TOEFL iBT توانایی شما در استفاده و درک زبان انگلیسی در سطح دانشگاهی را ارزیابی می کند. همچنین توانایی شما در ترکیب مهارتهای خواندن، شنیدن، حرف زدن و نوشتن در انجام تکالیف دانشگاهی می سنجد. چه کسانی به تست TOEFL نیاز دارند؟ بیش از 30 میلیون نفر در سراسر دنیا در تست تافل شرکت کرده اند تا مهارت خود در زبان انگلیسی را نشان بدهند. متوسط سطح مهارت زبان انگلیسی برای شرکت در این تست بین Intermediate و Advanced متغیر است. این تست عمدتا در موارد زیر مورد نیاز است؛ - دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در یک موسسه آموزش عالی را دارند - برای ورود و خروج به برنامه های آموزش زبان انگلیسی - متقاضیان دریافت گواهینامه و بورسیه تحصیلی - کارآموزان زبان انگلیسی که قصد محک زدن سطح مهارت خود را دارند. - دانشجویان و کارگران متقاضی دریافت ویزا

EPT

این آزمون ویژه داوطبان شرکت در گروه های پزشکی و غیرپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی است. اگر داوطبان قصد قطعی برای ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد را دارند بهتر است در EPT شرکت کنند چرا که پذیرفته شدن در آن آسان تر از دیگر آزمون ها فرض می شود؛ بر خلاف سایر آزمون های ملی زبان که سه مهارت Listening ، Reading و Grammar را مورد سنجش قرار می دهند، در EPT فقط دو مهارت Reading و Grammar وجود دارد و مهارت Listening در آن سنجیده نمی شود.

MSRT

جامع‌ترین آزمونی است که در ایران برگزار می‌شود. برگزارکننده‌ آن وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است و تمام دانشگاه‌های زیرمجموعه این وزارتخانه، دانشگاه‌های علوم پزشکی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی آن را می‌پذیرند. اين مدرك از زمان صدور، در داخل كشور به مدت 2 سال اعتبار دارد و در خارج از كشور فاقد اعتبار است. این آزمون در سال 10 بار برگزار می شود و در صورت عدم قبولی در یک دوره می توان در دوره های بعدی نیز ثبت نام کرد ولی داوطلبانی که نمرات انها بالاتر از 75 باشد تا یکسال نمی توانند در ازمون شرکت نمایند چون ظرفیت ازمون فوق برای مراکز دانشگاهی و آموزشی بوده و آخرین حد نصاب مراکز فوق نمره 70 می باشد . تعداد دفعات شرکت در این آزمون محدودیتی ندارد و داوطبان می‌توانند تا زمان کسب نمره دلخواه، در هر تعداد آزمون‌ که نیاز است شرکت کنند اما اگر از شرکت در آزمون انصراف دهند یا تاریخ آن را جابه‌جا کنند، نمی‌توانند هزینه را پس بگیرند. محل برگزاری این آزمون در تهران، دانشگاه علم و صنعت است. البته این آزمون هر سال در تعدادی از شهرستان‌ها نیز برگزار می‌شود که فهرست شهرهای محل برگزاری یکسان نیست. میزان سختی MSRT را تا حد زیادی می توان با آزمون‌های بین‌المللی TOEFL PBT و TOLIMO مقایسه کرد. بودجه بندی سوالات در آزمون MSRT و منابع به شرح زیر است: ۳۰ سوال شنیداری (استفاده از بسته های صوتی موسسه خوارزمی) ۴۰ سوال درک مطلب (استفاده از بسته های مکاتبه ای موسسه خوارزمی) ۳۰ سئوال گرامر (استفاده از بسته های مکاتبه ای موسسه خوارزمی)

TOLIMO

تولیمو ( Test of Language by the Iranian Measurement Organizations) یک آزمون زبان انگلیسی است که در ایران و از طرف سازمان سنجش آموزش کشور طراحی و اجرا می شود می‌شود. بیشتر متقاضیان این آزمون را داوطلبان دکتری تشکیل می‌دهند زیرا داشتن نمره زبان (تولیمو، تافل، MCHE ، MSRT) برای قبولی در آزمون دکترا لازم است. محدوده نمره تولیمو از ۲۱۷ تا ۶۵۷ می‌باشد. ساختار آزمون در جلسه¬ آزمون، به هر یک از شرکت¬کنندگان، دو دفترچه‌ سؤال داده می‌شود که یک دفترچه، تشریحی (دفترچه‌ شماره ۱) و دفترچه¬ دیگر، چندگزینه¬ای (دفترچه‌ شماره ۲) خواهد بود. داوطلبان باید پاسخ سؤال تشریحی را در همان دفترچه و پاسخ سؤالات چندگزینه¬ای را در پاسخنامه مشخص نمایند.

iBT

تست TOEFL iBT به زبان انگلیسی است و از طریق اینترنت اجرا می شود. در این تست چهار بخش وجود دارند Listening, Reading, Speaking and Writing) که (با احتساب زمان اولیه برای معرفی خود و تعیین محل نشستن) ممکن است حدود چهار ساعت و نیم طول بکشد. ترکیب هر چهار مهارت Listening, Reading, Speaking and Writing در طول تست از شما خواسته می شود تا تکالیفی را انجام دهید که مهارت های ارتباطی شما به انگلیسی را ترکیب می کنند. - بخوانید، بشنوید و در پاسخ به یک سوال حرف بزنید. - گوش دهید و سپس در پاسخ به یک سوال صحبت کنید. - بخوانید، گوش دهید و سپس در پاسخ به یک سوال متنی را بنویسید